Samsung G S8 Tanıtımı

Samsung’un “Sınırları kaldır.” sloganıyla piyasaya çıkan Galaxy S8 modeli, son günlerde en fazla konuşulan akıllı telefonlardan biri oldu. Ekran yüzündeki çerçevesiz tasarımı ile tasarlanan akıllı telefon, ekran izlenimindeki konforu arttırmış durumda. Benzer boyuttaki telefonlar arasında en büyük ekranlardan biri olduğunu öne süren Samsung, tek elle kullanım açısından da kullanışlı bir telefon tasarımı ortaya koymaktadır. Akıllı telefonun gece siyahı, orkide grisi ve altın sarısı isimlerinin verildiği üç farklı renk seçeneği de mevcut.

 

 Galaxy S8 Kamera Özellikleri

 

Samsung, çıkardığı yeni modelin az ışıklı ortamda bile çekim yapabilen incelikli bir kamera ayarı olması ile övünüyor. Üstelik bu ayar hem ön hem de arka kamera için düşünülmüş. 8 MP’lik ön kamera 1,7 F lens ve otomatik odak ayarına sahipken, arka yüzey ile aynı hizada olan arka kameranın dual pixelli sensöre sahip 12 MP, 4K video çekebilen 1,7 F lensi mevcut. Bu özellikleri ile Galaxy S8 kullanıcıları için karanlık ortamın bir sorun olmadığını ve telefonun ışık dengesini kendisinin kurduğunu öne sürüyor. Bunun sebebi ise, kamerada ikili piksel sensörüne sahip olması ve geliştirilmiş görüntü işleme tekniğinin yer almasıdır.

 

Kamera ayrıca beyaz dengesi, renk tonu, elle odaklama, iso, pozlama değeri ve deklanşör hızı seçenekleri ile donatılmış pro moduyla manuel ayarlama yapmanıza olanak sağlıyor. Ayrıca yakın, uzak ve panaromik odak olarak üç farklı odak seçeneği mevcut. Fotoğraflarınıza filtreleme yapmanıza olanak sağlayan telefonda bir de yemek modu çekimi yer almakta.

 

 Galaxy S8’in Diğer Özellikleri

 

Dünyada bir ilk olarak sunulan %20 daha az güç ile çalışan gelişmiş 10 nm işlemciye sahip Galaxy S8 hızlı dosya indirme, şarj etme ve uygulama arası hızlı geçiş imkanı sunuyor. Suya dayanıklı olan telefon, yağmurda ve duşta kullanım imkanının yanında su dökülme, sıçrama ve suya batma gibi durumlara karşı da dayanıklı. Ayrıca 32 bit PCM ve DSD64/128 playback desteği sağlayan telefon AKG tarafından sunulan ses kalitesiyle müzik severlere de hitap ediyor.

 

Dünyada 29 devletin onayladığı Knox 2,8 katmanlı güvenli sistemi telefonda yer almakta. Samsung’un övündüğü bir diğer özellik göz tarama ve yüz tanıma teknolojisi ile donatılan telefonun yüksek güvenlikli olması. Ayrıca telefonun arkasında bir parmak izi sensörü yer alıyor ve desen yapısı, parola ve pin gibi diğer güvenlik aşamaları da mevcut. Telefondaki belgeleriniz ise yalnızca telefon kullanıcısının erişimine izin veren “güvenli klasör” özelliği sayesinde korunuyor.

 

 

Bir yanıt yazın