İphone 8

İphone 8 Tanıtım Yazısı

 

Apple firması 10. yılında büyük bir lansman ile 12 Eylül 2017’de Apple Park’taki Steve Jobs Oditoryumu’nda tanıtım gerçekleştirdi. Bu tanıtımda üç yeni telefon, yeni işletim sistemleri ve herkesin heyecanla beklediği Apple TV 4K ve Apple Watch Series 3 vardı.

 

Bunlardan biri Apple hayranlarının çokça beğeneceği Iphone8 ve Iphone 8 Plus’tı. iPhone 8 in piyasaya sürülmesi ile de Iphone 7 256 GB’lık modelinin de üretimi durdurulmuş oldu. Peki, herkesin çok beğendiği iPhone 8’in kullanıcılara sunduğu yeni tasarım ve özellikler neler?

 

3 FARKLI RENK SEÇENEĞİ

 

Daha önceki modelleri gibi, iPhone 8 modelinin de de 3 farklı renk seçeneği sunulmuş durumda. Altın, Gümüş ve uzay grisi renk seçenekleri ile siyah renkteki modellere son verilmiş oldu. Ama daha önceki renk seçeneklerinden daha farklı bir renk seçeneği de sunmadı. Renk anlamında yeniliğe pek gidilmemiş gibi.

 

KAPASİTE ARTTI, KULLANICILAR RAHAT ETTİ

 

IPhone kullanıcılarının belki de en rahatsız olduğu durum telefonun kapasitelerinin kısıtlılığıydı. Iphone 7 ve serisi ile bu durum düzeltilmiş olsa da iPhone 8’de yüksek kapasite sunuluyor.64 GB ve 256 GB’a olmak üzere 2 farklı depolama şansı ile daha önce depolamada yaşanan sıkıntılar da geride kalmış oldu.

 

IPhone 8 ekranı Retina HD Ekran özelliği ve IPS teknolojisine sahip. Boyutu 4,7 inç boyutlarında, LCD Multi‑Touch geniş ekranı bulunuyor. Telefonun kullanımı boyutunun küçüklüğünden dolayı daha kolay olacağa benziyor. Ayrıca 326 ppi yoğunluğa, 1334 x 750 piksel çözünürlüğe sahip.

 

IPhone 8’de 64 bit mimariye sahip A11 Bionic çip kullanılıyor. Bu değişiklikte tasarım yönünden hayal kırıklığında uğrayan kullanıcı için umut vadeden bir gelişme haline geldi. Çünkü iPhone 8 serisinde 4K çözünürlükte 60 fps, Full HD çözünürlükte ise 240 fps video kaydı yapılabiliyor olması yüksek kalitede çekim yapmak isteyenler için güzel bir gelişme.

 

Arka kamerasında 12 MP, ön kamerasında ise kullanılan 7 MP çözünürlük iPhone 8 ile değişmemiş durumda. Panorama çekimlerde ise 63 MP’ e kadar yükselebiliyor.

 

IPhone 8, iPhone 7 ile aynı pil ömrüne sahip ve iPhone 7’de pil ömrünün yeterince uzadığını görmüştük. Yaklaşık 1 saatte, tüm batarya doldurulabiliyor.

 

Genel olarak bakıldığında iPhone 8, çoğu iPhone kullanıcısını hayal kırıklığına uğrattı. iPhone 7 ile benzer özellikleri olması, tasarımında dahi değişiklik olmamaso iPhone 8’in tercih edilebilirliğini azaltmış durumda.

 

Bir yanıt yazın